Įdomu

Dovanų rinkimas

Prieš perkant „seną gerą“ verslo dovaną, reikėtų apsvarstyti 8 būtiniausius jų pirkimo proceso dalykus: 

Pasitikrinkite įmonės politiką. Daugelis įmonių ir valstybinių institucijų laikosi politikos, kuria arba ribojama gaunamų verslo dovanų vertė, arba apskritai neleidžiama priimti tam tikros rūšies dovanų iš partnerių. Pasitikslinkite dovanos, kurią galima įteikti, vertę, kad partneriui netektų jos grąžinti. 

Nustatykite poreikius. Perkant verslo dovaną didžiausias iššūkis yra sugalvoti, ką nupirkti verslo partneriui. Daugeliu atvejų klientų nepažįstame asmeniškai, taigi geriausias sprendimas būtų rinkti dovanas pagal tai, kas jam patinka, ar atsižvelgiant į pomėgius. Taip pat paprasta ir gan populiaru parinkti dovaną, siejamą su įmonės vykdoma veikla, ar pritaikyti ją prie progos arba metų laiko. 

Nepamirškite kultūrinių skirtumų. Kiekviena šalis ir kultūra turi savitas verslo dovanų pirkimo taisykles. Pavyzdžiui, Kinijoje dovana neturėtų būti dovanojama suvyniota į baltą popierių, nes tai šioje šalyje simbolizuoja mirtį. 

Nepamirškite kokybės. Bet kokia verslo dovana – Jūsų įmonės įvaizdžio dalis. Venkite prastos kokybės dovanų, kurios galėtų jį sugadinti. Pirkite tik kokybiškus gaminius. Esant didžiulei dovanų pasiūlai, padėsime Jums išsirinkti dovanas, kurios neviršys turimo biudžeto. 

Naudokite ranka užrašytas korteles. Šiais laikais pernelyg paprasta tiesiog nusiųsti kortelę su dovana ir parašu. Padarysite daug didesnį įspūdį, jei savo ranka brūkštelėsite bent trumpą nuoširdų sveikinimą ar linkėjimą. 

Negailėkite pinigų pakuotei. Ne mažiau nei tinkama verslo dovana svarbu ir jos pakuotė. Nepagailėkite pinigų ir laiko dovanai supakuoti – taip parodysite, jog partneris Jums tikrai svarbus. Jei neturite pakavimo įgūdžių (ar talento) arba laiko, pasinaudokite mūsų pagalba. Galime pasiūlyti įvairių, pagal kliento poreikį sukurtų pakuočių – su spauda ir be jos. 

Pristatykite dovanas asmeniškai. Jei asmenų, kuriems reikia įteikti dovanas, sąrašas nėra labai ilgas, įteikite jas asmeniškai. Taip įteiktą dovaną ir patį jos įteikimą partneris prisimins ilgai. 

Verslo dovanų dovanojimas yra puiki proga palaikyti ir pagerinti ryšius su partneriais, pasidalyti puikia šventine nuotaika. Dovanojimo nuotaikos pajautimas ir įsijautimas į ją padės padaryti verslo dovanų pirkimą mažiau įtemptą ir daug smagesnį.