Įdomu

Dar niekada nebuvo taip paprasta nupirkti verslo dovaną klientams – pasiūla internete ir mažmeninėje prekyboje didžiulė. Kita vertus, esant labai didelei dovanų idėjų pasiūlai, sunku išsirinkti tinkamiausią ir geriausiai Jūsų bei klientų lūkesčius atitinkančią prekę. Taigi prieš renkantis, ką dovanoti, reikėtų žinoti pagrindines taisykles, kurių privalu laikytis dovanojant verslo dovanas. 

Pagal OPEN vykdytą „American Express“ (SM) pusmečio smulkaus verslo tyrimą, populiariausios verslo dovanos yra šios: 

• Kortelės ar kalendoriai (49 %) 
• Restoranų ar mažmeninės prekybos įmonių dovanų kuponai (26 %) 
• Daiktai su įmonės logotipu (23 %) 
• Vaisių ar maisto krepšeliai arba aukos labdaros organizacijoms (po 18 %) 
• Gėlės arba kiti augalai ir vynas arba taurieji gėrimai (apie 10 %) 

 

plačiau

Užsakant verslo dovanas būtinas vektorinis logotipo variantas, jis pravers ne tik suvenyrų gamyboje, bet ir spaudoje. Siūlome šiuos logotipo uždėjimo būdus: 

TAMPOGRAFIJA naudojama, kai logotipo reikia ant  įvairių smulkių daiktų, pvz., tušinukų, pieštukų, pakabukų, žiebtuvėlių ir kt. Elastingu silikoniniu tamponu dažai pernešami nuo spaudos formos (klišės) ant objekto. Kiekvienai spalvai ruošiama nauja forma ir spalvos štampuojamos paeiliui. Taigi – kuo daugiau spalvų, tuo brangesnė spauda. Ant vieno gaminio galima naudoti iki 4 spalvų. Spalvos turi būti grynos, be specialių efektų, šešėlių ar perėjimų. 

ŠILKOGRAFIJA naudojama ant įvairių paviršių: tekstilės, plastiko, odos, stiklo ir kt.  Vaizdas ant gaminio perkeliamas naudojant šilko tinklelį. Tiesiogine šilkografija galima išgauti ne daugiau kaip 8 spalvas. 

 

plačiau

Dovana – tai juridinio ar fizinio asmens neatlygintinai apdovanotojo nuosavybėn perduotas turtas (nekilnijamasis ar kilnojamasis daiktas, vertybiniai popieriai, pinigai ir t.t.). 

Remiantis Lietuvos Respublikos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatomis: 
• iš darbdavio gautos dovanos, neatsižvelgiant į jų vertę, apmokestinamos, taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą. 
• iš juridinio asmens (ne darbdavio) natūra gautos didesnės kaip 100 eur vertės dovanos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu. Jei dovanų vertė neviršija 100 eur, tai nelaikoma natūra gautomis pajamomis ir nėra pajamų mokesčio objektas. 

 

plačiau